Młodzi miłośnicy symulacji i gier z wizytą w Laboratorium Zobrazowania Wielkoformatowego i Symulacji Rozszerzonej

12-06-2015

W dniu dzisiejszym, na zaproszenie dyrektora Instytutu, dr hab. inż. Zbigniewa Tarapaty, prof. WAT, wizytę w Laboratorium Zobrazowania Wielkoformatowego i Symulacji Rozszerzonej złożyli uczniowie Zespołu Szkół nr 46 przy ul. Thommeego 1 w Warszawie. Ze strony Instytutu w spotkaniu uczestniczyli, oprócz dyrektora, ppłk dr inż. Jarosław Koszela, ppor. mgr inż. Marcin Kukiełka, mgr Ewa Skowrońska oraz kilkoro podchorążych, a ze strony ZS 46 - mgr Radosław Mróz i mgr Cezary Godlewski wraz z uczniami klasy Va. Nasi młodzi goście wraz z opiekunami zapoznali się z możliwościami jakie oferuje sprzęt (zobrazowanie wielkoformatowe, serwery graficzne, gogle, okulary, rękawice, fotel, kierownice, manipulatory) i oprogramowanie do symulacji wirtualnej i rozszerzonej. Pokazaliśmy kilka rozwiązań z wykorzystaniem symulacji wirtualnej wykonanych w Instytucie na zapotrzebowanie MON i Państwowej Straży Pożarnej.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła sie możliwość "wczucia" się w kierowcę rajdowego, zajęcia miejsca na fotelu i cieszenia się z "wirtualnej" jazdy "wirtualnym" samochodem w symulowanych warunkach jazdy. Wyniki osiągane przez niektórych młodych "rajdowców" wprawiały w zdumienie operatorów symulatora...

Jak owocne było to spotkanie i jakim cieszyło się zainteresowaniem ze strony młodzieży i ich opiekunów świadczą załączone zdjęcia oraz filmy:

Film nr 1     Film nr 2      Film nr 3     Film nr 4     Film nr 5     Film nr 6     Film nr 7     Film nr 8

Miejmy nadzieję, że za parę lat niektórzy z dzisiejszych młodych gości zasilą szeregi studentów Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Cybernetyki a w szczególności naszego Instytutu.