IV edycja konkursu Huawei "Seeds for the Future" rozstrzygnięta

28-06-2017

W dniu 26 czerwca w siedzibie NASK odbyła się uroczysta Gala, na której ogłoszono listę zwycięzców tegorocznej edycji konkursu "Seeds for the Future". Nagrodą dla zwycięzców jest dwutygodniowy wyjazd do Chin połączony z warsztatami. W trakcie pobytu w Chinach laureaci konkursu będą mieli okazję nie tylko rozszerzyć swoją wiedzę technologiczną, ale również zapoznać się z kulturą i tradycją chińską.

Zwycięzcami IV polskiej edycji konkursu Seeds for the Future zostali:

•Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie - Ewelina Badak

•Politechnika Gdańska - Anna Żurawik

•Politechnika Łódzka - Bartosz Koralewski

•Politechnika Poznańska - Paweł Wiśniewski

•Politechnika Śląska - Agnieszka Blarowska

•Politechnika Świętokrzyska - Nina Pushpakumara

•Politechnika Warszawska - Patryk Drabiński

•Cyprian Lech – Politechnika Wrocławska

•Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie -  Pylyp Radionow

•Uniwersytet Jagielloński - Aleksandra Tuła

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie - Piotr Szczepańczyk

•Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Krzysztof Palczewski

Konkurs Huawei została po raz kolejny doceniony przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ministerstwa te objęły patronat honorowy nad konkursem. Instytut badawczy NASK dołączył do grona partnerów wspierających konkurs i objął nad nim patronat merytoryczny.

W uroczystej Gali oprócz studentów i przedstawicieli uczelni wyższych udział wzieli goście honorowi: Krzysztof Szubert – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, profesor Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz – Zastępca Dyrektora NASK i Dyrektor do Spraw Naukowych NASK,  Marcin Bochenek – Dyrektor Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego NASK oraz profesor Aleksander Nawrat – Zastępca Dyrektora NCBR.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i cieszymy się, że w tym wspaniałym gronie znalazł się nasz student - podchorąży Piotr Szczepańczyk - z Instytutu Systemów Informatycznych Wydziału Cybernetyki WAT.