Zespół ARMED i InnoWATors w krajowych finałach konkursu ImagineCup 2012

13-04-2012

Zespół ARMED z Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej  zwyciężył w krajowych finałach konkursu ImagineCup 2012  w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

Zespół ARMED w składzie: Mariusz Chmielewski (Mentor), Marcin Kukiełka, Jakub Kędzior oraz Adam Pabiś będzie reprezentował Polskę na finałach światowych, które w tym roku odbędą się w Sydney, w Australii.

Młodzi naukowcy z WAT zaprezentowali w konkursie  projekt aplikacji SAPER  na Windows Phone, który umożliwia wykrywanie materiałów wybuchowych w terenie. SAPER wykrywa i analizuje, jaki rodzaj miny bądź niewypału znajduje się w ziemi. Dzięki połączeniu z GPS niebezpieczeństwo jest lokalizowane na mapie.  Zidentyfikowanie niebezpiecznego obiektu możliwe jest dzięki przeanalizowaniu zmian  w polu magnetycznym przy użyciu magnetometru w telefonie. Projekt został przetestowany w realnych warunkach na poligonie.

Do ścisłego finału konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikował się jeszcze jeden zespół - The InnoWATors z Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Młodzi naukowcy tego zespołu, pod opieką Mariusza Chmielewskiego, zaprezentowali projekt Sense zajmując w II miejsce.