Wielki sukces drużyny z Wydziału Cybernetyki w światowych finałach Microsoft ImagineCup'2013

15-07-2013

W światowych finałach konkursu technologicznego Microsoft ImagineCup'2013, które odbywają się w Petersburgu (Rosja) zespół FRONT z Wydziału Cybernetyki WAT w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski znalazł się na podium w kategorii Windows Phone Challenge za system COPE, uzyskując trzecie miejsce wśród 87 zespołów studenckich z 71 krajów, które najpierw wygrały konkursy krajowe i internetowe. Opiekunem naukowym zespołu jest mjr dr inż. Rafał Kasprzyk z Instytutu Systemów Informatycznych WCY.

Projekt COPE to platforma informatyczna umożliwiająca koordynację osób/jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, a tym samym zwiększająca przewagę informacyjną (ang. Situational Awareness) tych jednostek. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii m.in. smartfonów, tabletów, GPS, AR (rzeczywistość rozszerzona).

Więcej na stronie: http://www.imaginecup.com/ic13/team/front#?fbid=c4oow34UeiF

Serdecznie gratulujemy!!!