Ćwiczenia symulacyjne dla służb sanitarnych kraju

03-07-2014

W dniach 17-18 czerwca 2014 roku w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie odbyły się dwudniowe ćwiczenia symulacyjne dla służb sanitarnych kraju zorganizowane w ramach realizacji projektu finansowanego przez NCBiR i realizowanego w ramach programu badań stosowanych pt. "System wspomagania ćwiczeń symulacyjnych oraz doskonalenia procedur w działaniach organów nadzoru sanitarnego w przypadkach zatruć i chorób zakaźnych przenoszonych drogą pokarmową". Wydział Cybernetyki WAT jest Liderem projektu (kierownik projektu dr hab. inż. Tadeusz Nowicki, prof. WAT), natomiast Członkami Konsorcjantami są: Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej (kierownik prof. dr hab. inż. Radosław Pytlak), Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii (kierownik dr hab. Jerzy Bertrandt, prof. WIHiE) oraz TECNA Sp. z o.o. (dr inż. Robert Waszkowski). Inspektorzy sanitarni szkoleni byli w zakresie użytkowania systemu wspomagania ćwiczeń symulacyjnych (symulator epidemii chorób przenoszonych drogą pokarmową, procedury i dokumenty postępowania Inspekcji Sanitarnej Kraju, system workflow, realizacja funkcjonalności After Action Review). Podstawowym jednak zadaniem ćwiczeń było testowanie systemu wspomagania ćwiczeń symulacyjnych. Ocena zrealizowanych ćwiczeń, wystawiona przez zespół uczestników w ramach podsumowania przebiegu ćwiczeń symulacyjnych, była wysoka. Użytkownicy podkreślali bardzo przyjazny interfejs złożonego architektonicznie systemu.