Nagroda Microsoft Research Azure Award

01-07-2016

Zespół studentów indywidualnych i doktorantów Instytutu Systemów Informatycznych Wydziału Cybernetyki WAT, którego kierownikiem jest mjr dr inż. Rafał KASPRZYK otrzymał nagrodę Microsoft Research Azure Award o wartości 20 000 USD na realizację projektu A.Net.

Skład Zespołu: Kamil BANACH, Cezary BARTOSIAK, Daniel BOCIAN, Paweł GIĘTKOWSKI, Piotr MARSZAŁEK, Mateusz PARADA, Paulina STEFAŃCZYK, Krzysztof SZKÓŁKA, Michał ZABIELSKI.

Program Microsoft Azure for Research ma na celu przyśpieszenie prowadzenia badań bazujących na przetwarzaniu wielkich zbiorów danych lub wymagających wykorzystania dużych mocy obliczeniowych. Program Microsoftu jest dostosowany do potrzeb naukowców pracujących na uczelniach, w agencjach rządowych jak i w przemyśle. Program ułatwia tworzenie rozwiązań bazujących na chmurze obliczeniowej Microsoftu oferując jednocześnie możliwość wykorzystania dowolnych systemów operacyjnych i środowisk wytwórczych. Projekt A.Net (ABCDEF.Net – Advanced Big & Complex Data Exploration Framework using Networks) ma na celu budowę platformy do analiz systemów dających się modelować z wykorzystaniem języka teorii grafów i sieci. Głównym założeniem jest umożliwienie obliczeń na sieciach wielkiej skali.

Gratulujemy!!!