Wynalazki z ISI na XXI Giełdzie Wynalazków

13-02-2014

W dniach 11-12 lutego w Centrum Nauki Kopernik odbyła się XXI edycja Giełdy Wynalazków 2014. Wystawcami Giełdy są przedstawiciele akademickich ośrodków naukowych, instytutów badawczych, przemysłu a także twórcy indywidualni, uczniowie, studenci, doktoranci, których innowacyjne rozwiązania otrzymały w 2013 roku medale oraz inne wyróżnienia na światowych targach i wystawach wynalazków. Nasz Instytut reprezentowany był przez dwa wynalazki:

• „SENSE – teleinformatyczny system monitorowania napadów epilepsji z wykorzystaniem sensorów inercjalnych i elektromiografii” (twórcy: mjr dr inż. Mariusz Chmielewski, mgr inż. Bartłomiej Wójtowicz, mgr inż. Piotr Stąpor, inż. Mateusz Chrustny, mgr inż. Witold Matuszewski, mgr Monika Lipińska),
  • „COPE – Common Operational Picture Environment” (twórcy: mjr dr inż. Rafał Kasprzyk, ppor. mgr inż. Marcin Cieślewicz, ppor. mgr inż. Kamil Krajewski, ppor. mgr inż. Artur Stachurski, ppor. mgr inż. Marcin Perka).

Twórcy wynalazków zostali uhonorowani statuetkami i dyplomami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za międzynarodowe osiągnięcia wynalazcze, wręczonymi przez podsekretarza stanu w MNiSzW Jacka Gulińskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusza Bogdana, prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów Michała Szota i prezes Eurobusiness-Haller Barbarę Haller.

Wszystkim nagrodzonym wynalazcom serdecznie gratulujemy!

Więcej  można przeczytać tutaj.