V edycja konkursu Huawei „Seeds for the Future”

22-03-2018

8 kwietnia br., upłynął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu HUAWEI „Seeds for the Future”. Prace przesłane po tym terminie nie zostaną zakwalifikowane do oceny.

Wystartowała V edycja międzynarodowego konkursu HUAWEI „Seeds for the Future”. Celem konkursu jest wyłonienie najzdolniejszych studentów uczelni wyższych o profilu technicznym oraz zachęcanie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczestnicy konkursu mają szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia podczas dwutygodniowych warsztatów w siedzibie firmy w Shenzhen.

Dla uczelni i studentów zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji „Seeds for the Future” Huawei wraz instytutem badawczym NASK przygotował następujące tematy:

1. 5G – ewolucja czy rewolucja w łączności bezprzewodowej

2. Internet of Things – potencjał nowych urządzeń w gromadzeniu i wysyłaniu danych

3. Założenia i perspektywy dla Smart City

4. Kierunki rozwoju cloud computing

5. Safe City, czyli nowe granice bezpieczeństwa.

Prace konkursowe podejmujące powyższe zagadnienia należy nadsyłać do 8 kwietnia br. do koordynatora z danej uczelni. Nagrodą dla ośmiu autorów najlepszych prac jest dwutygodniowy wyjazd do Chin. Oprócz udziału w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w Shenzhen, studenci będą mieli okazję poznać bliżej chińską tradycję i kulturę podczas tygodniowego pobytu w Pekinie. Dodatkowo, każdy z laureatów otrzyma smartfon marki HONOR.

Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, a także podyplomowych oraz doktoranckich, na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika.

Do tegorocznej edycji konkursu zaproszono ponownie 12 uczelni wyższych:

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Politechnika Gdańska

Politechnika Łódzka

Politechnika Poznańska

Politechnika Śląska

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Warszawska

Politechnika Wrocławska

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie

Uniwersytet Jagielloński

Wojskowa Akademia Techniczna