Nasz student najlepszy na świecie w konkursie Microsoft Code Hunt Challenge

30-10-2014

Student naszego Instytutu, sierż. pchor. Dawid Bugajewski, najlepszy na świecie w konkursie Microsoft - Code Hunt Challenge. Opiekunem naukowym studenta jest mjr dr inż. Mariusz Chmielewski.

Code Hunt Challenge to międzynarodowe wyzwanie organizowane w ramach Microsoft Imagine Cup 2015. Odbywa się ono co miesiąc i trwa 48 godzin. Polega na rozwiązaniu szeregu łamigłówek programistycznych przy użyciu jak najkrótszego kodu znając jedynie przykładowe wyniki. Do rozwiązywania zadań wykorzystywana jest aplikacja internetowa dopuszczająca użycie języków C# i Java. Każda łamigłówka posiada liczbę punktów odzwierciedlającą jej trudność, które są następnie mnożone przez liczbę od 1 do 3 w zależności od długości nadesłanego kodu. Zwycięzcą każdego etapu jest osoba, która jako pierwsza zdobędzie najwięcej punktów. Nagrodą w każdym z nich jest 1000$.

W październikowym międzynarodowym etapie Code Hunt Challenge zwycięzcą został pchor. Bugajewski. Etap ten rozpoczął się o godzinie 2.00 w sobotę 18 października. Podchorąży Bugajewski uzyskał maksymalną ocenę we wszystkich zadaniach o godzinie 7.00 tego samego dnia.

Nie było to pierwsze spotkanie pchor. Bugajewskiego z konkursem Imagine Cup. W ubiegłym roku, wraz z innymi członkami zespołu ScienceSergeants (sierż.pchor. Damian Frąszczak, sierż.pchor. Ernest Szczepaniak, sierż. pchor. Damian Tomaszewski) zajął trzecie miejsce w kraju w kategorii Innovation podczas krajowych finałów Microsoft Imagine Cup 2014. W ramach konkursu powstał projekt TESLA. TESLA - Teachable Environment for Sign Language Assistance – jest to sensoryczny system analizy języka migowego i gestów wykorzystujący miografię oraz sensory inercjalne. System składa się z multisensora medycznego oraz aplikacji na smartphone’y, a jego główną funkcjonalnością jest możliwość analizy ruchów palców, dłoni i przedramienia w celu wykrywania wzorców gestów. W krajowej edycji Imagine Cup Code Hunt, która miała miejsce tuż przed edycją międzynarodową pchor. Bugajewski zajął drugie miejsce.

Ponadto na przełomie września i października pchor. Bugajewski, jako jeden z laureatów Huawei Telecom Seeds for the Future Poland, spędził dwa tygodnie w Chinach. Podczas tego pobytu poznał kulturę tego kraju i podstawy języka oraz uczestniczył w warsztatach technologicznych w siedzibie firmy w Shenzhen.

Podchorąży Bugajewski interesuje się technologiami mobilnymi. Jest studentem indywidualnym mjr. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego na studiach magisterskich w Instytucie Systemów Informatycznych WCY WAT, które są ukierunkowane na projektowanie i wytwarzanie mobilnych systemów wspomagania decyzji.

Więcej na temat opisywanego osiągnięcia można przeczytać w notatkach prasowych:

Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu

2015 Award and Challenge Winners

Serdecznie gratulujemy!