You are here

Sukces WAT w NATO TIDE Hackathon

Data otrzymania: 
01-03-2019

Zespoły ArchiTechs, DataScienceCadets i FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej i Inspektoratu Informatyki MON zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu projektowo-programistycznego NATO TIDE Hackathon 2019.

Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowa przez Dowództwo Sił Sojuszniczych NATO ds. Transformacji (ACT) oraz Inspektorat Informatyki MON. Rywalizacja odbyła się w Warszawie i trwała od 25 lutego do 1 marca. Wzięło w niej udział 13 zespołów z 11 państw, reprezentujących instytucje wojskowe, środowiska akademickie oraz firmy komercyjne. W dwóch z trzech kategorii najlepsi byli Polacy.

Zwycięzcy TIDE Hackathon 2019

Kategoria Modeling Challenge:

Zespół ArchiTechs (WAT oraz CPI) – płk Mariusz Chmielewski, por. Dawid Bugajewski, por. Damian Frąszczak

Zespół Msg@TNO z Holandii

Kategoria Coding Challenge:

Zespół DataScienceCadets (WAT) – sierż. pchor. Krzysztof Sapiejewski, sierż. pchor. Michał Sobolewski, sierż. pchor. Jakub Zając

Zespół MITI Hedgehogs z Ukrainy

Kategoria Visualisation Challenge:

Zespół TNO-JIVC z Holandii Zespół FRONT z Polski (CPI) Zwycięskie zespoły mają w ciągu 3 tygodni przygotować rozwiązania i będą uczestniczyły w pracach NATO TIDE Sprint, w którym najprawdopodobniej opracują dedykowane narzędzia wspomagania dowodzenia wykorzystujące metody sztucznej inteligencji.

Nagrodzone rozwiązania w toku prac Konferencji TIDE Sprint 2019 Spring i ćwiczeń Coalition Warrior Interoperability eXercise (CWIX) 2019 (realizowanych w Polsce) mają zostać rozwinięte w kierunku zadanych kryteriów konkursowych, tworząc produkty zgodnie z programem Interoperability Continuum, który ukierunkowany jest na badanie nowych technologii, testowanie i weryfikację stosowanych rozwiązań w celu zapewnienia interoperacyjności systemów teleinformatycznych w ramach Sojuszu.