You are here

Udział w konferencji z okazji święta Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia DG RSZ

01-04-2015

W dniu 1.04.2015r. w warszawskiej Cytadeli, w siedzibie  Centrum Wsparcia Systemów Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odbyło się seminarium z okazji święta Centrum. Na zaproszenie komendanta Centrum, płk. Mirosława Gruszki w seminarium czynny udział wzięli pracownicy naszego Instytutu wygłaszając trzy referaty:
1. Informatyczne metody wspomagania decyzji w działaniach militarnych - dr hab. inż. Ryszard Antkiewicz, prof. WAT,
2. Modelowanie i symulacja pola walki  - dr hab. inż. Zbigniew Tarapata, prof. WAT,
3. Informatyczne wspomaganie procesu planowania i programowania rozwoju sił zbrojnych - dr hab. inż. Andrzej Najgebauer, prof. WAT.

Początki współpracy między Centrum a Instytutem sięgają roku 2010, kiedy to zespoły z naszego Instytutu brały udział w ćwiczeniach Aster'2010, Stokrotka'2010 oraz Ryś'2010 organizowanych przez Centrum w Międzyrzeczu, Sieradzu i Drawsku Pomorskim. Integrowaliśmy wówczas nasze rozwiązania symulacyjne z istniejącymi w SZ RP systemami wspomagania dowodzenia (Jaśmin, Szafran). O naszym udziale w tamtych ćwiczeniach pisaliśmy w artykułach Aster'2010 i Ryś'2010.

Płk Gruszka przyjął zaproszenie do odwiedzenia naszego Instytutu w celu zacieśnienia współpracy i określenia kierunków dalszych wspólnych prac.

>> Napisz do autora <<