Jesteś tutaj

CART złoty w Brukseli

20-11-2014

W dniach 13-15 listopada b.r. w Brukseli odbyły się 63 Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2014. System CART, opracowany przez zespół pod kierunkiem mjr. dr. inż. Rafała Kasprzyka, zdobył złoty medal

Prezentowane w Brukseli rozwiązania zostały zgłoszone do konkursu EUREKA Targów INNOVA, w ramach którego grono ponad 90 ekspertów z Belgii oraz innych krajów, pod przewodnictwem prezesa jury Oliviera Nagelmackersa, dokonało ich oceny, przyznając nagrody i medale. Na Targach zaprezentowano ponad 300 wynalazków, z czego 212 otrzymało medale oraz nagrody specjalne. Wystawcy z Polski zaprezentowali 96 wynalazków. Polacy zdobyli GRAND PRIX, 32 medale złote ze specjalnym wyróżnieniem jury oraz inne nagrody wysokiej rangi.

CART (Creative Application to Remedy Traffics) to symulacyjny system wspomagania podejmowania decyzji, którego celem była poprawa przepustowości infrastruktury transportowej i "płynności" ruchu pojazdów w aglomeracjach miejskich. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom łączącym nowoczesne technologie informatyczne oraz osiągnięcia z dziedziny teorii grafów i sieci, system jest w stanie przyczynić się do poprawy obecnych warunków na drogach. System przeznaczony jest zarówno dla organizacji odpowiadających za zarządzanie ruchem w mieście jak i dla użytkowników dróg. Więcej o systemie można przeczytać na naszej stronie pod adresem: http://www.isi.wat.edu.pl/pl/cart-creative-application-remedy-traffics.

Laureatom gratulujemy!

Gold medalSpecial Award Mobility Innova 2014
>> Napisz do autora <<