Jesteś tutaj

Wyróżnienia dla twórców Strategicznego Przeglądu Obronnego

06-12-2017

W dniu 10.11.br., w Ministerstwie Obrony Narodowej zostały wręczone wyróżnienia dla żołnierzy i pracowników wojska za zaangażowanie w opracowanie jednego z najważniejszych dokumentów resortu obrony - Strategicznego Przeglądu Obronnego (SPO).

Jednym z wyróżnionych był prof. WAT, dr hab. inż. Andrzej Najgebauer, kierownik Zespółu Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Kryzysowych i Konfliktowych w Instytucie Systemów Informatycznych. Zespół prof. Najgebauera wspierał wykonywanie badań symulacyjnych na potrzeby gier sztabowych realizowanych w ramach SPO, wykorzystując opracowany przez Zespół i rozbudowany na potrzeby SPO, Symulator Wariantów Działań Taktycznych SWD-T.

Strategiczny Przegląd Obronny określa zagrożenia, jakim być może będzie musiało stawić czoła Wojsko Polskie w ciągu kolejnych kilkunastu lat. Na jego podstawie formowany jest plan modernizacji armii i zakupów, a także plan szkoleń żołnierzy.

Zakończony w tym roku Strategiczny Przegląd Obronny był trzecim, jaki został przeprowadzony przez resort obrony. Poprzednie miały miejsce w 2006 i 2011 roku. Oprócz tego dokonano także Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. czyt.

>> Napisz do autora <<