Jesteś tutaj

Jedziemy na Światowe Finały konkursu Imagine Cup 2017

24-05-2017

Z przyjemnością informujemy, że zespół z Wydziału Cybernetyki pod kierownictwem ppłk. dr. inż. Mariusza Chmielewskiego zakwalifikował się do Finałów Światowych Imagine Cup 2017.

27 kwietnia br. zespół w składzie: Magdalena Lebiedziewicz, sierż. pchor. inż. Paweł Pieczonka, Bartosz Dudziński oraz ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski (mentor), wygrał krajowy finał konkursu oraz regionalne eliminacje wschodnioeuropejskie, tym samym kwalifikując się do światowych finałów, które odbędą się w lipcu w Seattle (USA).

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, organizowany przez firmę Microsoft. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć oprogramowanie w jednej z trzech kategorii: projekty społeczne, gry i innowacje. Zespół z Wojskowej Akademii Technicznej zaprezentuje projekt Elephant. 

Elephant to rozwiązanie textroniczne składające się z dedykowanego ubranka dziecięcego, zintegrowanych elektrod i elementów wibracyjnych oraz elektronicznego układu integratora, odpowiedzialnego za akwizycję sygnałów biomedycznych (EMG, EKG, termometr, GSR) i ich przetwarzanie. czyt. więcej

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

>> Napisz do autora <<