XXV Warsztaty Polskiego Towarzystwa Symulacji Komputerowej

28-05-2018

Jubileuszowa XXV konferencja Warsztaty Naukowe Polskiego Towarzystwa Symulacji Komputerowej (PTSK) odbyła się w ramach obchodów 50. rocznicy powstania Wydziału Cybernetyki WAT. Konferencja zorganizowana została w miejscowości Ryn na Mazurach w dniach 23-25 maja 2018 roku.

Wygłoszonych zostało około 30 referatów naukowych w 6 sekcjach, w tym 15 referatów przez nauczycieli akademickich i doktorantów z naszego Instytutu. Referaty dotyczyły między innymi:

•symulacji w systemach transportowych,

•symulacji systemów wspomagania decyzji,

•symulacji w medycynie,

•symulacji we wspomaganiu sytuacji konfliktowych, itp.

Konferencję zorganizował Wydział Cybernetyki WAT we współudziale Polskiego Towarzystwa Symulacji Komputerowej, którego prezesem jest prof. Tadeusz Nowicki. W ramach warsztatów odbyło się również walne zebranie członków Polskiego Towarzystwa Symulacji Komputerowej, do którego należy duże grono nauczycieli akademickich Wydziału Cybernetyki.