Jesteś tutaj

Sukces naszych studentów w ramach ImagineCup 2018

16-01-2018

13.01.2018 r. w ramach tegorocznej edycji ImagineCup 2018 odbył się Microsoft Imagine Hack. Zasady 24-godzinnego konkursu programistycznego dla studentów obejmowały opracowanie własnego pomysłu i rozwiązania z wykorzystaniem wymaganych kategorii rozwiązań technologicznych firmy Microsoft.

W hackatonie udział brały drużyny z całej Polski i z zagranicy. Konkurs odbywał się jednocześnie w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. 

W skład drużyny Code HussAR reprezentującej Wojskową Akademię Techniczną wchodzili: Patrycja Mirkowska ( studentka kierunku Elektronika),  Patryk Ostrowski i Gabriela Zielińska (studenci kierunku Kryptologii i Cyberbezpieczeństwo), opiekunem naukowym i mentorem jest ppłk dr inż. Mariusz Chmielewski

Drużyna Code HussAR po uprzednich przygotowaniach pracowała przez pełne 22 godziny od 15:00 do 13:00 dnia następnego. O godzinie 13:00 rozpoczęły się prezentacje projektów i przygotowanych materiałów, wypracowanych podczas morderczego konkursu. 

Jury składało się jak co roku z przedstawicieli firm Microsoft, eduLAB, AAB, predica i Billennium. Każdy zespół przygotował 5 minutowy pitch w którym miał zadanie przekonać sędziów do innowacyjności, atrakcyjności i wyższości swojego pomysłu - projektu.  Zwieńczeniem rundy była sesja Q&A w której należało odpowiadać na serie pytań dotyczących przygotowanego rozwiązania. 

Projekt drużyny Code Hussar przedstawiła projekt medyczny z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości oferowanej przez Hololense (serce rozwiązania AR). Za pomocą zaawansowanego technicznie sprzętu Hololens oraz zaprojektowanych algorytmów przetwarzania danych, zostało zaproponowane rozwiązanie, które znacząco skróci czas i zwiększy efektywność akcji ratunkowych, szczególnie podczas wypadków masowych. Pomysł zespołu znajduje szerokie zastosowanie w strefach konfliktów militarnych, klęsk żywiołowych jak również imprez masowych. Rozwiązanie ma za zadanie również wspomagać ratowników medycznych w przedstawieniu trafnej diagnostyki po uprzednim rozpoznaniu profilów medycznych pacjentów i zarejestrowanej historii danych diagnostycznych użytkowników. 

 Drużyna WAT zajęła pierwsze miejsce, dostając szansę na wsparcie akceleracji pomysłu i projektu w wysokości 1 mln złotych.

 

 

>> Napisz do autora <<