Jesteś tutaj

Medale na międzynarodowych targach innowacyjności SIIF w Seulu

24-01-2019

W dniach 6-9.12.2018 roku, odbyły się międzynarodowe targi innowacyjności w Seulu – Seul International Invention Fair 2018 (SIIF). Na targach tych prezentowane były innowacyjne rozwiązania z całego świata, w tym cztery, których autorami byli pracownicy naszego Instytutu:
Ryszard Antkiewicz, Mariusz Chmielewski, Michał Dyk, Rafał Kasprzyk, Wojciech Kulas, Krzysztof Mierzejewski, Andrzej Najgebauer, Paweł Pieczonka, Dariusz Pierzchała, Jarosław Rulka, Zbigniew Tarapata.

Dwa z prezentowanych rozwiązań otrzymały złote medale, a po jednym - srebrny i brązowy.

Złote medale:

- ELEPHANT – biomedyczny system i ubranie textroniczne dla dzieci i niemowląt dostarczające funkcje monitorowania medycznego, diagnostyki, fizjoterapii oraz wsparcia w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia;
- NERVE – biomedyczny system nadzoru epilepsji i oceny efektywności leczenia dzieci chorych na epilepsję.

Srebrny medal:

- Laboratorium szkoleniowo-symulacyjne i wirtualny system doskonalenia taktyki ochrony granicy państwowej oraz kontroli ruchu granicznego - wynik projektu "Wirtualny System Doskonalenia Taktyki Ochrony Granicy Państwowej oraz Kontroli Ruchu Granicznego".

Brązowy medal:

- Usługi analityczne i wspomagania decyzji w dziedzinie zagrożeń czynnikami masowego rażenia systemu WAZkA - wynik projektu "Integracja i wsparcie procesów zarządzania informacją i optymalizacji decyzji systemu ostrzegania i alarmowania" WAZkA.

Targi SIIF są organizowane przez Koreańskie Stowarzyszenie Promocji Inwencji (KIPA), jedyną organizacja w Korei, która promuje działalność wynalazczą od 1973 roku. Wydarzenie objęte zostało patronatem Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej i jest wspierane na arenie międzynarodowej przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) i Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA). W 2018 roku wzięło w niej udział ponad 30 przedstawicieli krajów z całego świata, w tym między innymi z Malezji, Taiwanu, Arabii Saudyjskiej, Tajlandii, Polski i Chorwacji. 

Link do wyników znajduje się tutaj

 

Zdobywcom medali gratulujemy.

>> Napisz do autora <<