Jesteś tutaj

GUARDIAN

GUARDIAN jest innowacyjnym systemem szybkiego reagowania na wystąpienie wszelkiego rodzaju zagrożeń. Dzięki zestawowi nowoczesnych technologii, pozwala na błyskawiczne wezwanie pomocy w ciągu zaledwie kilku sekund stanowiąc idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie czas jest krytyczny dla zdrowia i życia ludzkiego.
System lokalizuje źródło zagrożenia oraz właściwe służby porządkowe, a następnie automatycznie powiadamia jednostki znajdujące się najbliżej o zaistniałym niebezpieczeństwie, przekazując zestaw informacji niezbędnych do skutecznej realizacji akcji ratunkowej. Działanie człowieka zredukowane jest do minimum tzn. wystarczy jedno „kliknięcie” na telefonie posiadającym odbiornik GPS, a cała procedura zostaje automatycznie zainicjowana.
Innowacyjność systemu przejawia się m.in. w przyrostowym modelu dostarczania informacji ratunkowej. Proces informowania służb jest rozbity na etapy w taki sposób, by możliwym było dostarczenie właściwych danych we właściwym czasie na temat zagrożenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu czasu potrzebnego na rozpoczęcie akcji ratunkowej.
Mentor Zespołu: mjr dr inż. Rafał KASPRZYK (WCY/WAT)

Załączniki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon guardian.pdf348.93 KB