Jesteś tutaj

SAVE – State of the Art & Visionary Energetics

SAVE (State of the Art & Visionary Energetics) jest odpowiedzią na ciągle rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Zużycie energii wzrasta, a przestarzały system energetyczny w naszym kraju nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb już za kilka lat. Jak twierdzą eksperci, deficyt energii sprawia, że nie stać nas na dalsze jej marnowanie, a straty związane z przesyłaniem energii można i należy zredukować.
SAVE umożliwia optymalizację istniejącej infrastruktury energetycznej oraz jej rozbudowę z wykorzystaniem koncepcji Smart Grid, w której każdy konsument energii może stać się jej producentem dzięki upowszechnieniu się oraz zwiększeniu efektywności odnawialnych źródeł energii np. paneli słonecznych czy wiatraków. Idea „prosumenta” jest niezwykle kusząca, lecz wymaga rozwiązania szeregu problemów optymalizacyjnych.
W tym celu opracowane zostały specjalizowane algorytmy do konstrukcji efektywnej infrastruktury dystrybucji i magazynowania energii. Podstawowym celem jest minimalizacja strat związanych właśnie z dystrybucją i magazynowaniem energii oraz zwiększenie bezpieczeństwa systemu energetycznego poprzez wypracowanie najlepszych scenariuszy modernizacji i rozbudowy sieci energetycznych niskiego i wysokiego napięcia.
Wykorzystanie systemu SAVE pozwala również zwiększyć świadomość istnienia strat energetycznych oraz wyrabia nawyki rozsądnego wykorzystywania energii.
Mentor Zespołu: mjr dr inż. Rafał KASPRZYK (WCY/WAT)

Załączniki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon save.pdf357.66 KB