Jesteś tutaj

Bolesław Szafrański

Konferencja „Historia i przyszłość polskiej informatyki”

na zdjęciu w grupie laureatów- trzeci od lewej, obok prezesa PTI Włodzimierza Marcińskiego

  W dniu 22 listopada na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych  Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja „Historia i przyszłość polskiej informatyki”  stanowiąca posumowanie i kulminację obchodów 70-lecia polskiej informatyki.

Wyróżnienia dla nauczycieli Instytutu z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 12.10 w Sali Kinowej Klubu Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w WAT. Podczas uroczystości rektor-komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, prof. WAT i prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz, prof. WAT wręczyli medale i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne szczególnie zasłużonym pracownikom.
Wyróżnienia otrzymali również nauczyciele z naszego Instytutu.

Sukcesy przedstawicieli Instytutu w turnieju tenisa ziemnego o puchar dziekana Wydziału Cybernetyki

W dniu 24.09 b.r. na kortach Wojskowej Akademii Technicznej odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dziekana Wydziału Cybernetyki z okazji Jubileuszu 50-lecia WCY. Zwycięzcą turnieju oraz zdobywcą pucharu został Zbigniew Tarapata (ISI), który w finale pokonał Andrzeja Stasiaka (ITA). Trzecie miejsce zdobył Roman Konieczny (ZOL WCY). Organizatorem turnieju był nasz Instytut oraz Studium Wychowania Fizycznego WAT.

Wyróżnienia dla pracowników Instytutu z okazji Jubileuszu 50-lecia Wydziału Cybernetyki

 

W dniu 15.06 b.r. w Sali Senatu Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia Wydziału Cybernetyki WAT (https://wcy.wat.edu.pl/50lecie/obchody-jubileuszu).

Nagrody na XXII Forum Teleinformatyki

12 grudnia 2016 r. odbyła się w Ministerstwie Cyfryzacji uroczystość wręczenia nagród Młodym Mistrzom informatyki, wygłaszającym prezentacje na XXII Forum Teleinformatyki. W tegorocznym Konkursie, na 29 przyznanych nagród i wyróżnień, doktoranci i studenci Wydziału Cybernetyki uzyskali ich 13 (44,8%).

Jubileusz 70. urodzin prof. Bolesława Szafrańskiego

29 lipca br. uroczystość 70. urodzin obchodzi prof. nadzwyczajny WAT, dr hab. inż. Bolesław Szafrański. Z tej okazji w imieniu całej społeczności Instytutu życzymy Panu Profesorowi dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz dalszych lat owocnej pracy naukowej i dydaktycznej.

Kolejna edycja konkursu HUAWEI "Seeds for the Future"

Po raz kolejny Wojskowa Akademia Techniczna przystąpiła do międzynarodowego konkursu firmy Huawei „Seeds for the Future”, którego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów i absolwentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy warunków edukacji w zakresie nowych technologii. W tegorocznej edycji bierze udział 12 uczelni. Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 maja br. do koordynatora ze strony uczelni.

Nagroda Ministra Cyfryzacji w konkursie Młodych Mistrzów dla doktoranta Piotra Olszewskiego

Wojskowa Akademia Techniczna wyróżniona została nagrodą Ministerstwa Cyfryzacji za prezentację doktoranta Wydziału Cybernetyki WAT – mgr. inż. Piotra Olszewskiego pt. „Efektywność i ryzyka ekonomiczne a metody dystrybucji zaufania w przypadku wirtualizacji organizacji”, przyznaną w ramach konkursu Młodych Mistrzów. Opiekunem naukowym doktoranta jest dr hab. inż. Bolesław Szafrański, prof. WAT.

Konferencja GUS-WAT

W ramach realizacji porozumienia o współpracy między Wojskową Akademią Techniczną i Głównym Urzędem Statystycznym w dniu 24 czerwca 2015r. odbyła się pod patronatem prezesa Głównego Urzędu Statystycznego prof. Janusza Witkowskiego i rektora Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. Zygmunta Mierczyka wspólna konferencja naukowa pt. „System Statystyki Publicznej wobec wyzwań prawnych, naukowych i technologicznych w obszarze ochrony danych statystycznych”.

Ruszyła II edycja programu "Seeds for the Future" firmy Huawei

Ruszyła druga edycja międzynarodowego programu "Seeds for the Future" dla studentów wyższych uczelni technicznych. Do programu przystąpiło dziesięć uczelni, w tym Wojskowa Akademia Techniczna, z ramienia której organizatorem jest dr hab. inż. Bolesław Szafrański, prof. WAT.

Strony

Subscribe to RSS - Bolesław Szafrański